“Miqtë” e Edi Ramës e quajnë skandaloze, Ronela bëri shqiponjën pas performancës në EurovizionEdhe pse nuk u kualifikua për në finale Ronela Hajati ka bërë një interpretim të mrekullueshëm me një koreografi të veçantë të përgatitur prej disa muajsh me balerinën Klaudia Pepa.Derisa ishte duke kënduar, duartrokitjet e brohoritjet nuk u ndalën nga publiku të cilët duket se e mirëpritën këtë projekt.Krejt në fund, Hajati bëri shqiponjën si dhe në sallë nuk mungoi flamuri kombëtar shqiptar i cili po valëvitej nga mbështetësit e 32-vjeçares.

Për këtë ka reaguar media serbe ALO, e cila e cilëson si një gjë skandaloze. “Shqipëria dhe përfaqësuesja e saj Ronela Hajati me këngën “Sekret” patën nderin të hapin festivalin e Eurovizion 2022, e cila pas performancës së saj bëri me duar shqiponjën dykrenare.

Ky është një skandal shumë i madh”, shkruan media serbe.Nuk e dimë cfarë mendimi ka kryeministri jonë Edi Rama për këtë gjë, pasi dihet tashmë që ai ka një marrëdhënie shumë të mirë me serbët.Këta të fundit nuk gjejnë rast pa ngacmuar dot shqiptarët, mesa duket shqiponja i verbon dhe nuk e shohin dot. E njëjta gjë ndodh sa herë lojtarë të ndryshëm festojnë me shqiponjë dhe direkt mediat serbe reagojnë duke nxjerrë vrer nga goja.

JU FTOJM TE SHT.YPNI VID.EON ME POS.HT per pamjet ekzlusive

Leave a Reply

Your email address will not be published.